Kodėl mentai yra ant tiek išsigimėliai, jog nebegina piliečių ? ( sindromas: vyniotinis )

Kodėl mentai yra ant tiek išsigimėliai, jog nebegina piliečių ? ( sindromas: vyniotinis )

Normalioje šalyje, kur gyventojai rūpinasi savo šeima bei socialine aplinka, kurioje gyvena, atsiranda poreikis apsaugoti save nuo vidaus ir išorinių pavojų. Tam sukuriamas pirminis saugumo barjeras, padedantis išlaikyti tvarką ir ramų funkcionalumą bendruomenės. Šis barjeras ilgainiui įgavo pavadinimą ‘policija’, kurios pagrindinis tikslas yra apsaugoti bendruomenės narius nuo bet kokių išorinių ar vidinių pavojų.

Bet ne visose šalyse natūraliai atsirado šis saugumo barjeras, nes įvairios šalys apskritai niekados neegzistavo arba turėjo labai menką patyrimą funkcionuoti kaip bendruomenė. Šių šalių tarpe ir yra dabartinės Pribaltikos šalys, neturinčios jokio istorinio socialinio palikimo apart gyvenimo vergiškomis sąlygomis šimtmečiai.

Daugumai tai tampa aiškiai suprantama, jog tokios patirties šalys ir negalėjo įgyti to bendruomeninio poreikio suformuoti barjerui, galinčiam ginti piliečius. Todėl po Tarybinės Sąjungos griūties, dalis tarybinės milicijos pareigūnų buvo įdarbinti kaip sarginiai šunys sauguoti naujai besiformuojantį naujadarą.

Tokia pradžia ir tapo tuo fundamentaliu pamatu ant kuriuo išaugo tolimesnės kartos ‘tikrų mentų’, suvokiančių, jog pagrindinė mentų užduotis – apsaugoti valdančiuosius nuo agresyviais nusiteikusių ar tiesiog nepatenkintų piliečių, kurie gali kelti viešą pavojų dabartiniams teritorijos valdytojams.

Išsigimimo lygis arba kreivas požiūris į gyventojus su metais žymiai padidėjo, nes  pirmąjį dešimtmetį dar galima buvo imituoti ‘darbą ir pareigą’. Galima buvo paprastai susidoroti su verslininkais, kurie trukdė naujiesiems turčiams ir paskelbti tuos verslininkus organizuotomis gaujomis. Įrodyti teisybę buvo sudėtinga, neegzitavo tais laikais nei interneto, nei video registratorių, nei žiniasklaidos ar patikimų žurnalistų, galinčių išviešinti tiesą.

zalias

Bet laikai bėgo, keitėsi metodai išlaikyti arba paslėpti išsigimėliškumą mentų pasinaudojant televizijos laidų pagalba, kai buvo filmuojami siužetai, kuriuose mentai parodomi iš teigiamos pusės.

Prabėgo dar keli metai, visuomeninėjė erdvėje atsirado socialinės viešos grupės, galiausiai gyventojai uždirbę pinigų emigracijoje susitaupė video kameroms bei išmaniems telefonams ir prasidėjo masinis filmavimas realybės. Ir būtent tai virto kliūtimi išsigimusiems mentams pristatyti save nekaltais avinėliais, ginančiais visuomenę.

Dabar jau pilnas youtube video siužetų, padarytų paprastų eilinių piliečių, kuriuose nufilmuotas žiaurus nepažabotas mentų smurtas be jokios rimtos priežasties prieš įvairaus amžiaus piliečius. Ir šie vaizdai sukrėčia, sukelia atitinakamą frustraciją, kai sudėtinga patikėti, jog piliečiams nėra ne tik užtikrintas saugumas, bet kiekvienas jujų yra potenciali mentų auka.

Dabartiniai mentai gali prievartauti, pardavinėti narkotikus, kurti tinklus narkotinių medžiagų platinimui, užsiimti reketų, smurtauti bei kankinti, dalyvauti nekilnojamo ir kilnojamo turto grobstyme pasinaudojant jiems prieinančiomis vidaus rate duomenų bazėmis ir esančiomis represinėmis priemonėmis, kylančiomis iš valdžiagyvių (teritorijos valdytojų) sukurtų įstatymų.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.