Su Pergalės diena, Draugai !

1991 metais subyrėjo CCCP 1.0 projektas. Tarybinis projektas (jis gi – Raudonasis projektas) buvo diskredituotas dar anksčiau, taip vadinamos ‚perestroikos‘ laikais. Ir būtent pati subyrėjimą nulėmė šioji visapusiška diskreditacija – ji gi socialinis šokas, ji gi žiauri psichologinė-informacinė ataka, griaunanti pasaulėžiūros pamatus ir gyvenimo būdą. Vėliau , po subyrėjimo, prasidėjo taip gerai visiems žinomi ‚laukiniai devyniasdešimtieji..‘. Ir visas pasaulis pašaipiai stebėjo, kaip kankinasi visos post-tarybinės respublikos kartu su idiotine Rusija tuose traukuliuose, atsisakę nuo savo tarybinio identiteto, lygiagrečiai spjaudant į savo praeitį, istoriją, tarybinę metafiziką – visiškai nesuvokiant, jog tokiu keliu visi pasmerkti išnykimui.

Be to, verta įvertinti kaip tuo metu valstybę idiote (Rusija) buvo įvardijama ir vaizduojama holivudo filmuose. Didingi amerikos didvyriai, kartu su geranoriškai rusais (keistokai mylinčiais ameriką, ir visai panašūs į tuos pačius išnykusius amerikos indėnus), kovoja prieš rusų mafiją. Šie amerikietiški didvyriai atvykę į Rusiją, temato siaubingus vaizdus.. o siaube, o siaube… aplinkui viena blogis ir absoliutus chaosas. Ir tai aiškus požymis šios šalies priešmirtinės agonijos. Miršta ji , nelaimingoji.. O juk jai taip ir reikia!

Kaip gi nustėro visas pasaulis šiomis dienomis, matydamas, jog Rusija nemirus. Juk tiek buvo išreikšta ‚gailesčio‘ šiai šaliai idiotei su B.Jelcinu ir buvo pasiruošta toliau reikšti gailestį, bei siųsti humanitarinę pagalbą bulvių maišais, kad tik nelaimingi ir vargši rusai nemirtų nuo bado. Visi buvo pasiruošę gailėti jos .. Kaip vargšas Afrikos kolonijas.. Ir buvo pasiruošę nuolatos transliuoti Rusijos nelaimes per vakarų propagandines žiniasklaidas, rodydami lygiai tokius pačius afrikinius siužetus, kuriuose regime CNN, BBC kanaluose. Rodyti tas nelaimes ir tuo pačiu gerti skanią arbatą, atsikandant saldžios bulkutės.

Londonas 2015

Niekas nebuvo pasiruošęs tam, jog ji (Rusija) nenumirs. O ji ėmė ir nenumirė!

Kažkokiu keistu būdu ši šalis sugebėjo adaptuotis prie primesto kapitalizmo, nors ir laukinio, banditinio, oligarchinio… bet sugebėjo prisitaikyti. Su didžiulėmis netektimis socialiniame , dvasiniame, ekonominiame ir kitame rate. Nors ir iškreiptai, bet pradėjo funkcionuoti – egzistuoti.

Ši šalis nenuskendo toje pragariškoje pelkėje, į kurią buvo įstumta, įvesta esamų pseudo-komunistų karjeristų. Kurie visai būdais ‚perestroikos‘ laikais įtikinėjo, jog  toji pelkė – tai Rojus, tai europietiškas lygmuo, sustiprintas tarybiniu industriniu palikimu – vedantis visus žmones į šviesų rytojų. Tam panaudojant turimą žiniasklaidos aparatą, pateikiant visoms visuomenėms bealternatyvią ‚Naują Ameriką‘, ‚Naują Europą‘ – naują EUROPIETIŠKĄ/AMERIKIETIŠKA DEŠRĄ.

Aišku, viskas buvo melas, ir jokio net menkiausio atsinaujinimo neįvyko. Įvyko didžiulė deformacija visų elementų, kurie sudarė ( ir , beje, sudaro – ką parodė Pergalės tarptautinė diena) tarybinių žmonių identitetą.

Bet ši deformacija nesugebėjo galutinai sukelti tokius procesus, kurie sugebėtų visiems laikams pakeisti įgyta genetinį tarybinį (bei imperinį, atskiros Civilizacijos) kodą. Ir šiame deformuotame gyvenime Rusija išsaugojo savo identitetą.

londone

Ir šiandien Rusija stovi prieš mus naujame pavidale, kuriuo, aišku, dar pakankamai nesižavim – nes suprantame kiek daug darbo teks įdėti , norint ištaisyti visas deformacijas. Tačiau šis pavidalas yra gyvybingas bei keliantis siaubą ir pagarbą Vakaruose, o tai didžiulis laimėjimas ir tuo pačiu pokytis.

Rusija neturėjo šio lygmens pasiekti, nes tiek planų ir pastangų buvo įdėta, jog Rusija nuskęstų ‚jelcinizmo girtuoklystėje‘, būtų iš vidaus išėsta oligarchizmo. Bet to neįvyko, priešingai visioms amerikiečių viltingoms prognozėms.

londonui

Ir nenuskendo tik dėka to, jog sugebėjo laiku užsikabinti už kai kuo. Taigi, už kuo ?

Kiekvienam šių dienų stebėtojui šio rusiško stebuklo aišku, už kuo gi spėjo užsikabinti Rusija ir nepradingti velniško kapitalizmo pelkėje. Už Pergalės. Štai už kuo. Jai pavyko ja pasiremti ir devyniasdešimtaisiais, kai įvairūs rusofobai-antitarybininkai smaginosi griaunant šalį ir išraipydavo viską, kas buvo susiję su Pergale. Bet kažkokia stebuklinga, nematoma jėga, iš lėto ir stebėtinu principingumu bei pasipriešinimu, per tuos metus traukė paskui save šią šalį – ir šis iš pradžių silpnas judėjimas su laiku virto į super-vertybę , apjungiančią Viską ir Visą.

Taip, visi mes turime vieną vienintelę bendrą šventę – tai Pergalės diena. Ir, pirmiausiai, džiaukimės, jog turime ją, jog ji yra. Antra, turime ginti šios šventės vertingumą nuo visų, kurie bando šiomis dienomis visaip šaipytis ir koneveikti šią dieną – kaip jie tą darė ‚laukiniais devyniasdešimtaisiais‘ kartu su iškrypėliais liberastais. Trečia, suprasti kaip stipriai deformuotas mūsų tikras identitetas ir kiek šios deformacijos nulemia Pergalės dienos šventimą (juk ne visi lietuviai, latviai ar kitų post-tarybinių respublikų žmonės išeina į gatves, parodydami savo laisvės supratimą – darbo dar daug). Ir tuo pačiu būtina nepamiršti, kaip intensyviai iškreipiama Pergalės diena – keičiant jos datas, nugalėtojų sąrašus bei kitus aspektus – bandant iškreipti žmonių pasaulėžiūrą ir šioje didingoje šventėje.

Aišku, tas koneveikimas ir iškraipymas Pergalės dienos atnešė mažiau blogio, negu būtų visiškai uždrausta ir nebešvenčiama ši diena. Juk nesinorėtų, jog agonijos būsena (su visais tais pasišaipymais, iškraipymais) taptų letalia ir niekas daugiau nebeprisimintų šios Pergalės.

meilecccr

Kartu, mes ištaisysime visas deformacijas. Mes ištaisysime ir įneštus į visuomenę identiteto iškraipymus. Tai padaryti labai sudėtinga. Sudėtinga – bet nereiškia, jog neįmanoma. O kol kas visi mes regime, jog Rusija išgyveno, atgimus ir nustojo teisintis prieš visus menkaverčius subjektus. Galima teigti, jog išgyveno nustojus teisintis ir atvirkščiai – nustojus eiti Vakarų keliu (teisintis), atgimė (išgyveno), pasirinkus savo KELIĄ.

Mes džiaugiamės tuo. Ir jokie esami masiškoje purvasklaidoje iškraipymai istorijos, dabarties (ypač buvusios Ukrainos atvejis) pateikimo subtilybės neatims to DŽIAUGSMO dėl Rusijos atgimimo. Tegu pyksta priešai – o mes, kartu su visomis tarybinėmis respublikomis pagerbsime šlovingą tarybinės tautos žygdarbį, kuriuo buvo išgelbėtas visas pasaulis nuo fašizmo.

Su Pergalės diena ! Draugai !

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s