Realybėje, valstybėje neegzistuoja vien Lietuvių tauta, o yra Lietuvos tauta (kurią sudaro skirtingi šioje teritorijoje gimę etnologiniai elementai)

Realybėje, valstybėje neegzistuoja vien Lietuvių tauta, o yra Lietuvos tauta (kurią sudaro skirtingi šioje teritorijoje gimę etnologiniai elementai)

Vienas tokių elementų ir yra – Lietuvių tauta, sudaranti tiesiog pagrindinį branduolį Lietuvos valstybės. Juk nuo senų laikų teritorinis pasidalijimas buvo sutapatinamas su toje vietovėje gyvenančiais asmenimis: ar ten skaidyti pagal žemaičius ar aukštaičius, ar lenkų apgyvendintą Vilniaus kraštą.

NB: Ar egzistuoja nors viena tauta žemėje nepermaišyta daugiatautiniu pagrindu? Neegzistuoja. Sudėtinga suprasti, bet reikia susimąstyti.

Visi etnologiniai elementai gyvenantys Lietuvos valstybėje formuoja bendrą Lietuvos tautą, kurioje subjektai vadinami lietuviais. Todėl “lietuvio“ sąvoka yra visai kiek kitokia, negu stengiamasi ją sutapatinti su Lietuvos Respublikos piliečiu ( lietuviu negalima tapti gimus užsienyje ir gavus vien pilietybę – žmogus priklauso tai žemei, kurioje išvysta dienos šviesą).

NB: Vertinant taip, galvon šauna gana įdomus supratimas, kodėl žydai “suvaro“ įvairiose šalyse gyvenančius žydus į Izraelį, kuriame gimsta jų vaikai, pasiruošę krauju ginti Tėvynę (Izraelį).

Tuo pačiu tas paaiškina, kodėl žyduomenė nuolatos stengiasi išskirti kokią nors etnologinę dominantę socialiniame sluoksnyje ir paryškinti jos svarbą valstybės gyvenime ( pvz, “lietuvių“ kiršinimas su lenkų etnosu; arba rusus kiršinant su totoriais Rusijos Federacijoje).

Pamenu šią akirmirką(berašant) vaikystę, kai lietuviškai kalbantys jaunimas buvo nuteiktas proamerikietiškai tėvų dėka, kurious prieš tai apdorojo žydas Landsbergis. Pamenu, negalėjęs suprasti , būdamas dvylikos metų, kaip vaikai gali parsiduoti svetimiems. Pamenu, dar Panemunėje, futbolo treniruotės metu atvažiavo užsieniečių(amerikiečių) autobusas ties tomis pradėtomis griauti kareivinėmis, o iš jų išlipę turistai padalijo vaikams saldainius ir , atrodo, kažkokius ten lankstinukus ( ale kaip Afrikoje ).

Pamąstymai.. Kurie atveria suvokimą kas yra fašizmas ar nacionalizmas besiremiantis į netvirtą pamatą, kokie jo tikslai – kam to reikia ir koks galiausiai rezultatas.

Reklama

20 minčių apie „Realybėje, valstybėje neegzistuoja vien Lietuvių tauta, o yra Lietuvos tauta (kurią sudaro skirtingi šioje teritorijoje gimę etnologiniai elementai)“

 1. Kad ir kaip bebūtų gaila, jus solis galioja nevisame pasaulyje. Yra dar toks dalykas kaip jus sanguinis, šituos nuostabius pamąstymus apie “Lietuvos tautą“ – puikų rodiklį, kaip smarkiai teksto autorius nesupranta žodžio “tauta“ kilmės – subrukantis kur nesueina…

 2. Lietuvių tauta tai yra žmonės mąstantys kaip lietuviai. Tie kas tapatina tautybę su popieriumi ar pilietybę, turi dar daug suvokti. Daugelis taip dar galvoja. 😀

  Aišku pasaulyje egzistuoja nacionalizmas ir jis niekur nedings. Tačiau norisi kartais išgirsti kada žmogus save vadina žmogumi ir neturi tapatinti su ploteliu žemėlapyje. Kraujo spalva juk vienoda ir baziniu mąstymu mes vienodi, tik indoktrinuoti skirtingose vietose.

 3. Nereikia painioti tautybės su pilietine visuomene ir asmens savimone. Tautybė – gana griežtai teisinė sąvoka, kurią galime vertinti jus solis arba jus sanguinis principais. Savimonė – sudėtingesnis darinys, gebantis inkorporuoti ne tik kultūrinį ir genetinį paveldą, bet ir religinius ar net politinius įsitikinimus.

  1. Teisiniai procesai yra tik pasaulio, kuri žmonės aplink save susikūrė elementai. Čia kaip pinigai, kurie turi vertę, nes pagal įsigalėjusius įstatymus jiems vertė ar esmė yra suteikta. Pateik R Afrikos gyventojui litą ir jis nežinos ką su juo daryti.

   1. Man labiau pasirodė kaip akivaizdžių teiginių konkursui skirtas pasakymas. Deja, jis niekaip nesumažina tautybės ir savimonės skirties. Ergo – ir?..

   2. Jeigu nesupranti kas yra norima pasakyti, tai tavo problema. seriously :D. Matosi, kad tu jau prarandi savo jei negali lietuviško žodžio panaudoti.

   3. Prarandu savo ką?.. Seriously. Tu rašyt nemoki. Net jei būtų toks dalykas kaip “tautybės savi tapatinimas“, jis būtų rašomas “savitapatinimas“. Turėtų būti “susitapatinimas“ ar “tapatinimasis“, mat yra toks dalykas kaip sangražos dalelytė lietuvių kalboje. Tačiau – iš kur tau žinot, nesupranti žodžio “savimonė“. Kaip ir “tauta“ bei “tautybė“. Seriously. Išdidžiai pasiūlyčiau knygų paskaityti, kad užsiaugintum masės tarp ausų, bet, tavo atveju, reikėtų pradėti nuo vadovėlio. Lietuvių kalbos gramatikos vadovėlio. Prie jo pasidėjus Didijį lietuvių kalbos žodyną. Seriously.

   4. Gal ką aktualaus pasakysi?
    Matosi, kad tu negali pratęsti kalbos nenuplaukęs į lankas. Tai vienas iš silpnavalių žmonių požymių. Jums amžinai reikia be galo aiškinti kiekvieną žodį, jo vietą, jo esmę- kaip mokykloje. Kaip galima kalbėti su žmogumi, kuris negali suprasti galimas tautybės formas.

    Ir toliau pilk purvus ant kitų bloger’ių savo blog’e ir jeigu pasiseks, tave priims į Pipedijos kolektyvą.

   5. Sakiau kažką aktualaus, kol tu neįsikišai su nuostabia pinigų metafora, kuri niekur nenuvedė – ir tada puolei demonsruoti savo rašto gebėjimus. Tauški niekus tik tam, kad prieštarautium, dar aiškini, kas ką aktualaus sako. Susumuosiu savo aktualias mintis – nėra jokio pagrindo išskirti jus solis ir užmiršti jus sanguinis. Prie to dar pridėsiu – tekstuke giliamintės kyla iš nuolatinio šių dviejų teisių, etninės kilmės, tautinės savimonės ir pilietybės painiojimo. Derėtų prisiminti, kad “tauta“ (kaip blankiai apibrėžiama tekste) nėra kokia nors superstruktūra, egzistuojanti virš atskirų individų. Tokiu būdu veikia teisė – sukuriama tam, kad visi jos galioje atsidūrę jai paklustų. Tauta yra bendruomenė, visų pirma prasidedanti nuo individo, kuris susitapatina su didesne grupe, “įsivaizduojama bendruomene“ (B. Anderson), ir būtent individas yra bet kurios bendruomenės pamatas. Tautybė ir pilietybė, kita vertus – jau teisinis reikalas, individo savimonėje, tačiau, užimantis tik dydžiu varijuojančią dalį erdvės.

   6. Pasakiau nemažai kažko aktualaus, bet ištrynė mano komentarą 😀 Šaunuoliai, napamirškit vienas kitų pasisakymų palaikinti 😀

  1. arba Egypto valdžia atsilaikys nuo žyduomenės provokacijos prieš Egypto visuomenę , arba karinės pajėgos pasiduos ir išduos prezidentą..

   tada ateis minimum penkioliką metų degradacijos, kaip tai įvyko Rusijoje..

   kol neatsiras naujas patriotas, gebąs atstatyti Egyptą

   Dabartiniai procesai daug ką paaiškins tiems, kurie dar netiki tuo apie ką mes čia diskutuojame – savotiškai žaidimą pralaimi globalistai, nors kai kuriom tautoms teks kentėti.

   žiūrėkime, kuo visa tai baigsis

 4. ar jus zinote, kiek egipto prezidentas ir CO gauna pinigu uz sueco kanala ? ar zinote, kiek tuniso prezidentas pabegdamas su zmone pavoge prangenybiu, t.y 1.5tonos aukso ir apie 4 milijardai euru…
  ar zinote kiek egiptas surenka pinigu is turizmo ? kai kiekvienais metais saly aplanko 15milijonu turistu, galbut, kazkur yra tiesios, kad tai globalistu zaidimas, BET! ne karta buvau egipte ir teko kalbetis su vietiniais buvau tokiose vietose, kur niekada nebuvo joks turistas, gyvena jie labai skurdziai algos 70usd per menesi,
  zemdirbyste irgi didele, klimato salygos idealios, salis turtinga energetiniais resursais, BET kodel tada zmones paversti pigiais vergais?
  Egiptieciai negali taip lengvai emigruoti, kaip lietuviai i UK ar skandinavija ir dirbti tenais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s