O man gaila tų senyvo amžiaus žmonių Lietuvoje patekusių į šią gyvenimo mėsmalę

O man gaila tų senyvo amžiaus žmonių Lietuvoje patekusių į šią gyvenimo mėsmalę

Ir žinau, jog jie yra pasmerkti sudėtingam laikotarpiui , kuriuo metu daugelis jų pagreitins savo išėjimą anapus psichologine depresija, kuri atsirado dėl tokių sudėtingų gyvenimo sąlygų.

Gaila jų, juk jie patikėjo sykį ir nė vieną tais pažadais, kuriuos jiems dalijo jų pačių rinkti žmonės. Tie žmonės, kuriais tikėjo ir vis iš naujo rinko atstovauti jų teises.

Bet gyvenimas teisingai pastatęs žmogaus auklėjimo programą – per kančias siekti vis sudėtingesnės ir funkcionalesnės visuomeninės sistemos, atitinkančios ir esamų technologijų reikalvimų bei globalių sąlygų.

Galbūt šių pensijinio amžiaus žmonių ir pareiga savimi priminti neatsakingumo rezultatą. Bet kaina tikrai aukšta, aukšta dėl nenoro savo laiku prisiimti asmeninės atsakomybės ir patikėti kitais.

NB: Šiaip mums ir gyvenime skaudžiausia kai kažkuo pradedame pasitikėti ir tikimės sulaukt panašaus atsako. Tačiau,  gyvenimo mokykla be egzaminų nebūna – todėl pastoviai vertėtų tikėtis blogiausio.

Jau greitai nustosiu rašyti Lietuvos tematika, Jums beliks tik seni įrašai ir daug laiko vadovautis asmenine intuicija, nustojant pasitikėti kitais. Jūs, kiekvienas individualiai – jaunas ar senas, ir esate viso to neskaidomo gyvenimo dalys, kuriems vieną dieną ateis supratimas kaip toliau elgtis.

Reklama

0 minčių apie „O man gaila tų senyvo amžiaus žmonių Lietuvoje patekusių į šią gyvenimo mėsmalę“

 1. Ką, straipsnio autoriau, siūlai daryti? Gal tikrai reikia emigruoti, kol esu jaunas į kokią turtingą vakarų europos šalį, nes baugoka pagalvojus kas manes laukia lietuvoje, aišku, jei sulauksiu pensijinio amžiaus.

 2. Gerbiamasis, kodėl žadate nustoti rašyti Lietuvos tematika? Aš visai neseniai, taip sakant, atradau kelią pro savo vidinius psichologinius bruzgynus į jūsų mintimis bei pamastymais nusėtą atvirą lauką. Dar va tik pradėjau gilintis ir jaučiu, kad užčiuopiau dar vieną vandens gyslą, kuria sunkiasi Lietuvos kolektyvinės pasąmonės išmintis, jos būgštavimai, nuogastąvimai, prašymai ją ginti ir puosėlėti. Prašau, neužtvenkite tos būsimos upės bėgimo. Ačiū!

 3. Taaip,Kantai,visiskai teisingas ir sis Tavo straipsnelis.Ir pajutau pesimistine gaidele.As ir taip stebejausi,kiek daug turi kantrybes ir laiko paaukoji tam,kad atkreipti didzios dalies naiviu zmogeliu demesi i negeroviu priezastis.O siu “skauduliu“virtine vis ilgeja…Mano nusivylimas paeme virsu Kedzio atveju.Tik jis parode,kokioje meslo duobeje esame is tikruju.Belieka kiekvienam rupintis tik savim.Per daug ilgai buvo leidziama KGB sutvei sauvaliauti,dabar jau velu ka ir pakeisti.Tik revoliucija tikraja sio zodzio prasme gali ivesti tvarka.Bet ji mano manymu imanoma bus tik tada,kai tiesiogine zodzio prasme didzioji dalis zmoniu nebetures uz ka nusipirkti valgyti.Arteja valstybes bankrotas,vien palukanu procentams padengti prireiks milijardu.Grazu…

 4. Taip, nuo 1991 iki šiandien Vilniuje yra sunaikinta 15 kino teatrų – dauguma iš jų privatizuoti ir virto parduotuvėmis bei kitomis komercinėmis įstaigomis. Liaudyje šis procesas vadinamas tiesiog „prichvatizacija“ – įteisintu visuomenės turto grobstymu. Taip, ypač skandalinga „Vilniaus“ kino teatro privatizavimo istorija, siejama su tuometiniu Vilniaus meru, dabartiniu visuomenininku, visuomeninio judėjimo “TAIP“ lyderiu A. Zuoku. Taip, A. Zuokas viena ryškiausių asmenybių pilkoje politikų minioje, kuris yra pridaręs milžiniškos žalos kultūros sferoje, vien vienas VEKS’as ko vertas. Tačiau žmonės turi savybę keistis ir toks buvusio liberalo virsmas nuteikia optimistiškai. Savaime suprantama, viena kita dulkių valymo ar šiukšlių rinkimo akcija šio žmogaus įvaizdžio tikrai napakeis, tačiau nenuvertinkim pačios pastangos – ir vagišius turi turėti teisę ir galimybę atsitiesti. “Visų geranoriškų ir kūrybingų žmonių dėka „Lietuva“ gali būti sugrąžinta kultūrai ir visuomenei“, – įsitikinęs A. Zuokas. Visuomenininko įsitikinimas taurus, bet kaip tai reikės įgyvendinti praktikoje kol kas sunku pasakyti. Dar šių metų liepos pradžioje Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra informavo, kad apibendrinus ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis, nenustatyta, kad privatizuojant UAB “Lietuvos kino teatras“ akcijų paketą bei vėliau Vilniaus apskrities viršininko administracijos ir Vilniaus miesto savivaldybes administracijos pareigūnams priimant administracinius teisės aktus dėl žemės sklypo buvo padaryta veika, turinti nusikaltimo požymių ar kita nusikalstama veika. Todėl ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas. Kitaip tariant, Prokuratūra savo darbu įrodė, kad kino teatras “Lietuva“ buvo privatizuotas, o tiksliau – iš visuomenės pavogtas teisėtai ir jau jokios apsišlavimo akcijos nieko nebepakeis. Todėl daugiau naudos būtų, jei A. Zuokas, kaip pilietis kreiptųsi į aukštesnę instanciją ir apskųstų tokį absurdišką Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros sprendimą. Gal būt atsirastų teorinis šansas, kad vidury baltos dienos iš visuomenės pavogtas objektas anksčiau ar vėliau grįžtų į piliečių rankas. Tačiau judėjimo “TAIP“ lyderis nenuleidžia rankų ir kovojant dėl kino teatro “Lietuva“, pradžiai pasirinko gražų simbolinį veiksmą. Palinkėkime Artūrui sėkmės jo laukiančioje ilgoje kovoje dėl sunaikinto kino teatro “Lietuva“ gražinimo visuomenei!

 5. mes esam siu pensininku vaikai, anukai.
  as niekuom ju nekaltinu, nes pats ne geresnis uz juos.
  jie tik issilaikydami gyvi, cia Lietuvoj, irgi laiko Lietuvos fronta, kol ju vaikai uzdarbiauja uzpelkiuose.

  jei as kuom ir geresnis, tai tik tuom, kad man pasiseke daugiau suzinot, bet cia ne mano nuopelnas, tiesiog man susidare palankesnes aplinkybes. ne visi sugebejo isokti i informaciny traukiny – interneta.

  taigi nereikia uzjautimo ar kaltinimo atsikru seimos daliu, nereikia skaidyti seimos, reikia atjausti visus, sviesti ir vienyti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s