Jūs jauni, daugelis tiesiog nesidomi ir galiausiai nesupranta – tačiau Rusijos Federacijoje kaip Lietuvoje vyksta panašūs dalykai (imant teisėsaugą, korupciją valstybės konkursuose) – bėda tame, jog dar daug likę sovietinių atliekų virš 60metų

Jūs jauni, daugelis tiesiog nesidomi ir galiausiai nesupranta – tačiau Rusijos Federacijoje kaip Lietuvoje vyksta panašūs dalykai (imant teisėsaugą, korupciją valstybės konkursuose) – bėda tame, jog dar daug likę sovietinių atliekų virš 60metų

Sovietinė atlieka – tai buvęs komunistų partijos narys, pasinaudojęs sudėtinga Sovietų Sąjungos griuvimo padėtimi, pasisavinęs stambų valstybės turtą. Taip pat, ta pati atlieka – kuri dirba biudžetinėje įstaigoje vadovaujantį darbą. Kaip grynas pavyzdys Lietuvoje: Bronislovas Lubys.


Rusijoje šiuo metu ir prieš tai vyksta valstybinių lėšų grobstymas, kurios gaunamos iš žemės resursų ir atsainiai žiūrima į visuomeninę gerovę bei ateities planus. Nėra kokybiškai statomi nei pastatai, nei keliai, nei kita infrastruktūra. Todėl prieita vienos išvados, jog “naftos rubliais“ kuo skubiai supirkti arba pritraukti į vidaus rinką įvairius užsienio investuotojus (tarkim automobilių gamybų ir komplektojančių detalių; karinėje pramonėje stengiamasi nusipirkti laivų technologijas bei kompensuoti esamas spragas postsovietinėje gamyboje).

Kitaip sakant, Rusijoje situacija gana komplikuota dėl to atsainumo, kuris virtęs pasipinigavimu ir nesiskaitymu su žmonėmis.

Sudėtinga buvo V.Putinui, sudėtinga ir D.Medvedevui – bet prie visos krtikos yra be galo daug teigiamų pokyčių. V.Putinas, eidamas premjero pareigas ir galintis daryti įtaka per Saugumo tarnybą, stiprina aukštos pramonės infrastruktūrą, kurią Vakarai stengėsi sužlugdyti. Dmitrijus Medvedevas savo ruožtu užsiima teisinės bazės gerinimu ir skatina visuomenę prisidėti prie atsakingesnio požiūrio į vykdomą modernizaciją.

Bet problema Rusijoje kaip ir Lietuvoje – tos sovietinės atliekos – kaip Bronislovas Lubys ir jo aplinka. Kaip rektoriai Lietuvos universtetų bei direktoriai institutų ir kitų įstaigų. Šie žmonės ne tik stabdo , bet ir sudaro kliūtis galimiems pokyčiams.

Tiek apie Rusiją. Nėra kur Lietuvoje skaityti objketyvesnės apžvalgos, tad norėčiau , jog patikėtume ką rašau.

NB: Įdomiausia tai, jog nerealiai tempais visuomenė siurbia žinias iš interneto. Apie ką senoji žiniasklaida netgi nedrįsta užsiminti. Kiek forumų, kiek analitinių nuomonių ir pasiūlymų. Eh, ta Sovietų Sąjunga sugebėjo ir spėjo duoti reikiamą išsilavinimą.

Reklama

0 minčių apie „Jūs jauni, daugelis tiesiog nesidomi ir galiausiai nesupranta – tačiau Rusijos Federacijoje kaip Lietuvoje vyksta panašūs dalykai (imant teisėsaugą, korupciją valstybės konkursuose) – bėda tame, jog dar daug likę sovietinių atliekų virš 60metų“

 1. na, Lubį čia bereikalo kabinate. Jis neblogas vyras ir išlaiko visai pakenčiamą žiniasklaidą.

  Problemos šaknų, kodėl neteisingai vadovainaudoja biudžeto pinigus, reikia ieškoti Viešosios (biudžetinės ) įstaigos įstatyme, kuris vadovams suteikia nekontroliuojamą laisvę su savo vadovaujama įstaiga ir jos biudžetu daryti ką nori.

 2. Universitetų atveju, Lietuvoje veikia renkant rektorius veikia protektoras – senate. O kas šiltą kėdę užsėdo lengvai nepaleidžia bei tuo pačiu užpakaliu užima ir dar vieną kėdę, tad apie ryškų progresą kalbos neįmanomos, tikrai nedabar. Buvo Ž.Padaiga, kadais pavadovavęs Kauno Medicinos universitetui, bet jį pasiglemžė Darbo partija ir vietoje šio gana jaunatviško nuovokaus žmogaus atsitūpė senas pridyla dielavaras Pundzius.
  Su KTU vėl panašiai, vietoj visų kritiškai vertinto rektoriaus atėjo mažiau žinomas žmogus ir jauniekas putų nekelia.. žodžiu nėra žodžių.. 😀

  1. na tokiose vietose tikriausiai neturi būti vieno žmogaus valdymas, o reikalinga grupė

   nors mums visiems bandoma primesti, jog grupinės atsakomybės neegzistuoja ir negali būti – deja, tokia yra ir privalo būti

   negalima ant vieno ožio suverst kaltę ir reikalauti atsakomybės; reikia mąstymą žmonėms keisti, jog visi mes atsakingi už savo poelgius ar pavieniui ar grupėje

   1. tiesa padeta po nosim : viskas remiasi i Dora.
    valdymui uztenka 1 doro zmogaus. o jei zmones nedori, is didesnio valdytoju skaiciaus – tik didesnis bardakas. vienintelis kelias issivaduoti – isrinkti dora zmogu ir suteikti jam diktatoriaus ygaliojimus Lietuvoj (Lukasenka – Baltarusijoje).

    ir dar, kaip pats Lukasenka apie save issireiske: ja ne nakloniaemyj

 3. gerai, nu tarkim išrinksi tu vieną dorą svajonę

  nu nudės ją paprasčiausiai, įvarant baimę kaip lengvai sudorojama ta Dora viename asmenyje

  sudėtinga prisiimt atsakomybę ir būti žmonėmis, geriau ieškoti minėtą “atpirkimo ožį“ (šiuo metu A.Kubilius, o sekantis – D.Grybauskaitė )

  1. nera viskas taip paprasta, kaip as parasiau, turi buti judejimas, turi buti pasekejai, turi buti dubleriai, turi buti gynejai, turi palaikyti visa tauta (ne laikrasciai, kaip dabar).
   ir ta valdzia turi atsilaikyti, kol tautos matrica persikraus – kunas gyja nuo galvos.
   toliau viskas eis naujom veziom, beliks tik begius priziuret.

   jeigu viena, nors ir paty geriausia pastatysi valdzion ir jo niekas nepalaikys ir nesaugos, tai lieka tik tavo variantas.
   bijai vilko – neik i miska > sedek tvarte, > lauk, kol ateis tavo eile.

 4. matai, kaip yra , didele mase zmoniu emigravusi , virs puse milijono, issigando 10/20 bandiugu kurie buvo valdzioi, pradedant vagnorium, baigiant AMG issigando ju ir pabego!
  kazkodel TV3 dabar pradejo rodyt visus nesvarius AMB darbelius, kodel nerode kaip buvo gyvas?!?! tada jau zurnalistai butu uzspringe skrandzio turiniu? ar kaip ?
  p.s ar dabar yra koks nors taikinys? kad gali atsitikti panasiai kaip Kedziui?
  ar tik ramus avineliai belike? bijantys vilku ?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s