Atnaujinau biudžeto(nuo 1999 iki 2011 metų) Excel failiuką, kuriame daug lengviau dabar orientuotis ir daryti analizę

Atnaujinau biudžeto(nuo 1999 iki 2011 metų) Excel failiuką, kuriame daug lengviau dabar orientuotis ir daryti analizę

Supaprastinau, pataisiau kelias klaidas, o grafikus jau patys darykite aiškesniam duomenų atvaizdavimui. Failas plėtiniu .xls – atidaromas (atroodo) visais MS EXCEL versijomis.

Betaisant atradau, jog praėjusių metų biudžetai ir dabartiniai ypatingai skiriasi, kas sukėlė įtarimą, jog Finansų Ministerija falsifikuoja duomenis ir koreguoja pagal savo poreikius. Galbūt būtent dėl ir įvyko toks stambus skaičių nesuderinamumas pasikeitus komunistams su fašistais.

Kitas niuansas – nesuprantu Valstybės biudžeto tiksliųjų planuojamų įplaukų,galvodamas, jog ten patenka tik dirbančiųjų žmonių pajamų mokestis, o į savivaldybes subega biudžetinių įmonių tarnautojų skaičiai. Šioje vietoje susipainiojau, nerandu internete paaiškinimo.

BIUDŽETO EXCEL  FAILAS PARSISIŲSTI

Na, o dėl 2011 metų nėra ką komentuoti.

NB: Kol  STT su FNTT nesuims “Vlniaus prekybos narius“, tol Lietuvos rinka neteks kasmet apie 2-3 milijardų litų.

Reklama

0 minčių apie „Atnaujinau biudžeto(nuo 1999 iki 2011 metų) Excel failiuką, kuriame daug lengviau dabar orientuotis ir daryti analizę“

  1. Lietuva – tarp biudžeto deficito lyderių
    Lietuvos valstybės biudžeto deficito rodiklis praėjusiais metais tarp ES šalių buvo vienas didžiausių. Tai liudija „Eurostat” tyrimas, kuris buvo atliktas visose Europo Sąjungos valstybėse, išskyrus Graikiją.

    „Eurostat” duomenimis, praėjusiais metais Lietuvos biudžeto deficitas siekė 9,2 proc. nuo BVP. Lietuvą aplenkė Portugalija, kurios biudžeto deficitas siekė 9,2 proc., Latvija (10,2 proc.). Ispanija (11,1 proc.), Didžioji Britanija (11,5 proc) ir Airija (14,4 proc. ).

    Kiek mažesnis biudžeto deficitas buvo Rumunijoje (8,6 proc.), Slovakijoje (7,9 proc.), Prancūzijoje (7,5 proc.) ir Lenkijoje (7,2 proc.).

    Mažiausias biudžeto deficitas buvo Liuksemburge (-0,7 proc.), Švedijoje (-0,9 proc.) ir Estijoje (-1,7 proc.).

  2. p.s o tai gali buti taip,kad pvz jie tipo surenka 25 milijardus litu, o parodo,kad surinko, 24 pvz ir milardas litu poto dingsta kazkur ?? ir t.t !? imanoma ?

    1. nea; jie gali tik perskirstyti esamas įplaukas – kaip išlaidas į tam tikras sferas, kuriuose sėdi jų žmonės ir praplauna pinigus per rengiamus projektus, kas galiausiai virsta deficitu sekančiais metais

      pvz, jie gauna pajamas, o transporto ministerijoje sukuria butaforinį projektą ant 100 milijonų litų; tada paskirsto tuos pinigus šiam projektui vykdyti, kuriuo metu pnigai išplaunami; o sekančiais metais jau tų pinigų nesurenka į biudžetą

      tačiau šitas schemai veikt reikia Vyriausybės tarnautojų grandies, kuri stebėtų, jog niekas nesigilintų į butaforinio projekto esmę arba kad nepapultų į viešumą – todėl vyksta korupcija viduje, sumoka už tylėjimą netgi žiniasklaidai ( pvz , “lietuvos rytas“ gaudavo tokiu būdu juodas pajamas)

      nusikalstama dabartinė ir buvusi valdžia, todėl nieko ir nesodina nei už stambius kyšius, nei už ką kitką, jeigu tai tarnautojai, galintys vėliau “nesigilinti“ į reikiamus projektus

      lygiai tokia schemą vykdė D.Grybauskaitė išdalindama “Vilniaus prekybai“ (MAXIMAI) pinigėlius

      o tu visokių Uspaskich mažiau klausyk, mažai ką jis pats supranta 🙂

  3. nu taip viskas gerai isdestei, bet kad tie butaforiniai projektai nuteka deja i visuomene, kaip pvz VEKS afioros, lietuvos ivaizdzio kurimo programa 63 milijonai !!!
    taip,kad realiai manau nuteka lashas juroje ir poto bandiugos investuoja situs pinigus? i uzsienio NT ? kaip ispanija ? kanaru salos ?
    nes cia tai jiems sunkiau yra oficialiai su tokias pinigais disponuot, nors kai niekas nesidomi , tai viskas ok yra.

    1. panašiai

      tokiu būdu valstybės tarnautojai sukuria šešėlinę ekonomiką, o per Telviziją kaltina žmones jog paprasti žmonės per kontrabandą tai padaro

      tai yra schema, kuri veikia Lietuvoje jau 20 metų ; todėl STT, VSD, FNTT , Mutinė ir Prokuratūra – visa tai nusikalstama bendrija , nes nėra jokios jų kontrolės; Todėl Lietuvoje Policijoje kyšiai nuo pačių pirmųjų tardytojų

      Tačiau matai, yra stambūs pinigų plovėjai – tai kelių priežiūros įmonės, kurios per metus sugeba “išplauti“ iki 500 000 000 litų bei tuo pačiu įrengiant tokiu kelius, kurie po kelių metų pradeda byrėti ir vėl Lietuvos mokesčių mokėtojai privesti sunešti duokles

      Jeigu netikima tuo ką rašau. Paimkime vieną biurokratą, kuris išvažiuoja atostogauti ir diena išleidžia 5 žvaigždžių viešbučiui iki 2000 litų ( juk norisi gyvent apartamentuose, kas ypač būdinga dalbajuobams Lietuvoje) . taigi tarkim 3 savaitės – 21 dienos = 42 000, plius visokios pramogos , brangesnės kekšės ar paslaugos – 80 000 , grubiai visas 100 000 litų vienam žmogui. Tačiau jie keliauja grupėmis, tarkim 5 – jau 500 000 , puse milijono. Nekalbant apie jų žmonas, vaikus, juvelyriką ir kitką.

      Taigi, labai primityviai skaičiuojant 2-5 žmonės išvaisto arti 1 000 000 (milijoną) litų – dukart atostogaudami. O tų klanų Lietuvoje arti 2000 žmonių… vienu žodžiu, skaičiuok

      Nemanau, jog neaišku, kodėl jie nuolatos neturi pinigų 🙂

  4. 2000litu para viesbutyje? nu cia jau labai rimtas egzotines salos viesbutis…

    p.s del keliu imoniu, tai jo kiekvienais metais lopyja kelius, nors pvz daugumui ES saliu tame tarpe ir UK yra viskas betonojuoma, o cia specialiai taip daroma, kad kiekvienas metais butu darbo… anksciau kvadratinis metras asfalto kainavo 160lt, idomu kiek dabar, p.s kitas dalykas, yra 4 stambios keliu imones, 1-priklauso VP grupei. taigi smulkiom keliu imonem, be shansu laimet rimtus konkursus.
    P.S dabar TV3 nesuprantamai, kodel puola brazausku klana,
    http://www.tv3.lt/webtv susirasi ju laidas, kazkodel kai jis buvo gyvas irgi zinojo tas afioras, bet deja apie ju laidu nebuvo kuriama….
    kas tai Baime? bijojimas ,kad prapuls be zinios?! ar panasiai ?

  5. Dabar vykdoma marketingo akcija – krize baigiasi, ekonomika auga keliais nuosimciais, bet kita puse, jei ekonomika auga 2 procentais, o faktinis skolinimasis 13-14 milijardu (15%), BVP – ~91 milijardas, skola gramzdina BVP -15+2%=-11 %, ivertinus infliacija nuo 2005 metu (ji yra 30 % bendra, bet ivertinus butiniausias prekes ~50%)- musu REALAUS produkto gamyba kokie 91-14/1.3=60 milijardu LTL, palyginus 2005 metus buvo 72 milijardai, faktinis skolinimasis – 4.5 milijardo, iseina 67 milijardai, tai valdzia mus nuvare i minusa 7 milijardo apie ~10 % ir skola jau 35 milijardai (padidejo 21 milijardu), bent trecdalis BVP. kur dingo ar kur dingsta 5-7 milijardai kasmet? viena dalis isvagiama, kita buvo prarasta su busto paskolomis, tai 3.000.000.000 padalink ~10.000 “debELITUI“ su atzalom = grubiai po 300,000 (TRYS SIMTAI TUKSTANCIU) stuku kiekvienai galvai nuo kudikio iki senelio, kas praskolinta YRA isvaistoma parazitu ir palukanoms padengti. mano 4 metu LT atlyginimu analize – uzdirbau BVP – 140.000 LTL, sumoketa is ju SODRAI ir pajamu mokesciu 60.000 LTL, lieka 80.000, atimi PVM ir akcizus grubiai lieka MANO SEIMOS suvartoto BVP 60.000, 80.000 stuku suvalgo valstybe. i menesi tenka 1.250 LTL suvartoto BVP (neivertinus infliacijos) padalini is triju seimos nariu, lieka 417 litu asmeniui. LT BVP asmeniui (visiems gyventojams) – 2280, tai mano alga ~10% didesne uz LT vidutine, taigi valstybei sukuriant vidutiniskai 2280 LTL asmeniui, islaikau dar viena pensininka ~615 BVP. 4 (trys seimos nariai + 1 pensininkas + pasalpos gavejas+ 1 pareigunas)*2280=9120 / men – (1250+615+~500+1800) LTL (26% su islaikytiniais)~5.000 LTL lieka i menesi valstybes ~30 milijardu INFRASTRUKTURAI…pensijos nesukaupiau, skola per penkis metus padidejo 6.842 LTL / kiekvienam pilieciui *7 = ~48.000 LTL mano islaikamiems 7 asmenims…LAUKIU PATIKSLINIMO, emiau labai grubiai, bet optimiskaiu skaiciuojant, nemanau, kad iseitu labai drastiskai geresni rezultatai

  6. Pataisymas – “infrastrukturai“ 75%, dirbanciojo jaunai seimai 8%, islaikytiniams 17%, seimos nariui tenka suvartota iki ~3%, skola 8%…minimuma gaunancio 3 asmenu seimai BVP teks po 1%, ar gali zmogus buti patenkintu???

    1. matai , zzz, gerai tu skaičiuoji ir įžvelgi tendencija skolų augimo ( tavo skaičiavimus dar ir pats pasitiksinsiu )

      tačiau reikia suprasti, jog ši monetarinė primesta politika nėra toji , kokios reikėtų visiems mums

      Vat, įdomumui kaip V.Putino sistema sprendžia tokius rūpesčius.

      Visi karininkai Rusijoje iki 2012 metų turi gauti turėti nuosavus butus jų šeimoms.
      Policijai – taip pat.

      Sudegė kelios gyvenvietės – atstatė žmonėms iš valstybės pinigų naujus namus su priestatais bei vidine apdaila, baldais, technika.

      Sukuriamas pagrindinis pamatas žmogui vystyto tolimesnę savo veiklą, panaudojant Rusijos Federacijos gamtos išteklių gautas pajamas (na ne piniguose esmė).

      Sovietų sąjungoje lygiai tokiu pačiu principu valstybė rūpinosi žmonėmis ir tik dėka Vakarų parsidavėlių buvo sujaukta veikianti sistema. Kuri privalėjo aprūpinti kiekvieną žmogų gyvenamuoju plotu, kuris, deja, nėra brangus – tai akmuo, smėlis ir cementas.

      Nesigilinsiu kaip jie sužlugdė tą sistemą ir nuėjo iki to, jog kažkokie tai biurokratėliai sprendė kam duoti mašiną, kam neduoti mašinos.

      Ką noriu tuo pasakyti, jog pinigais dabartiniu metu nėra vystoma jokia pramonė, jeigu nėra technologijų. Jokie kreditai nepadės, jeigu rinka pažeidžiama išorės veiksnių – tai Europos privalomieji reglamentai ir įvairūs apribojimai Lietuvai.

      Todėl jokie BVP, infliaciniai ar defliaciniai, kreditingumo reitingai, ekonomikos augimo perspektyvos ar kitokie rodikliai – tai yra eilinė butaforija, leidžianti spekuliuoti žmonių gyvenimais. Vakaruose, jeigu skaitai, senai apie tai kalbama, nes tos tendencijos virtusios skaičiais ir grafikais visiškai neatitinka realybės. Tačiau..kitos sistemos apskaitai nėra sugalvota. Kapitalizmas veikia, nes lengvai reguliuojamas iš kelių centrų – kontroliuojant centrinius valstybių bankus.

      Perskaičiuosi ką tu parašei, bet tai tiesiog post-factum, konstatuoti padės tą patį tik su korekcija. Čia reikėtų izoliacijos nuo Europos, iš kurios kaip paaiškėjo jokios naudos Lietuvos sistemai.

      Bet kaip tą padaryti – laiko klausimas. Atsiprašau už išvedžiojimus, tiesiog nenori, jog žmonės neįvertintų esmenių dalykų, kapstydamiesi pašaliniuose.

  7. ir dar noreciau pamineti, kad padetis ateityje tik bloges, nes kapitalas , gamtos istekliai ir technologijos yra PAVAGIAMOS is musu visu, ZMONIJOS, nors priklauso mums visiems. zmogiskuju resursu reiks tik tuoletu valymui, fermose, kur lepus robotai ir technika…viska lemia TECHNOLOGIJOS, ne finansai, ka pasauliui zydauja primete…kapitalizmas yra labai iskreiptas ir yra ekonomikos analitiku, kurie pelno kaip veiklos pagrindinio rodiklio nepripazysta ir laiko ji niekiniu. apie palukanas tai yra visiska nesamone, vergoves forma…ka is oro sukuria TVF ir kitos finansu organizacijos? – pinigus, nors jie niekuo nera padengti, norejus visus juos panaudoti, kuriuos sutaupe zmones, infliacija pasiektu 1000ius procentu. sovietu sajungoje plano ekonomika butu buvus efektyvesne, jei butu naudojamos dabartine kompiuterines technologijos

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s