Nesuprantu (nesuvokiu), kaip vertinti žmones žaidžiančius intelektualius žaidimus, nors vat UK mokslininkai įrodė, jog jie nepadeda "protingesniems" tapti

Nesuprantu (nesuvokiu), kaip vertinti žmones žaidžiančius intelektualius žaidimus, nors vat UK mokslininkai įrodė, jog jie nepadeda “protingesniems“ tapti

Nežinau, bet tokia informacija veikia bet kurį žmogų, tad ir užkabino mane. Kaip dabar vertinsiu tuos , kurie pakeliui į darbą ar iš darbo sprendžia “sudoku“.. Anksčiau mąsčiau, jog tai proto lavinimui, o dabar abejoju..

Savo malonumui kažin ar dauguma žaidžia – tiesiog nematau logikos. Na yra keli procentai tokių žmonių, kuriems smagu arba laiko užmušimui naudoja tai..  ( nors puikiai suprantu, jog žmonės stengiasi lavinti protą , juk yra ir kitokių žaidimų )

Iš asmeninės patirties. Nemoku gerai žaisti šachmatų, nežinau jokios teorijos, nors vaikystėje skaičiau ir Kasparovo ir Karpovo prozines , beveik biografines,  knygas – o gal ir kitokias, nepamenu – (tada dar buvo keturiolika metų). Tiesą, rodos mokykloje geriausiai žaidžiau (laimėdamas laiko –  nes dalyvaujant turnyre nereikėjo eiti į darbų pamokas – pusvalandis prie stalo ir namo; panašiai dariau ir universitete  , pirmadieniais – nesitrindamas po pietų LŽŪU sporto aikštelėse iki ketvirtos vakaro, po to dar valandą iki eigulių).. Jeigu gerai pamenu, Rygoje prie jūros, ir šaškėm geriausiasi pionerių stovykloje lošiau tarp visų vaikų ir rūpesčių pridarydavau ( šokinėjau prieš grupę vyresnių užstodamas silpnesnius, netgi panaudojant smėlį.. atmintis.). Tačiau, užeidamas į svetainę chess.lt pažaisti šachmatų, neprarandu “formos“  (kad ir darant ilgas pertraukas) išsaugodamas tam tikrą reitingavimo skaičių (žaidžiant po 1  min ar po 5 ).

Bet  tie šachmatai nė kiek nepadeda protinėje veikloje..

Tik vat kaip gyvent tiems, kurie žino rezultatus to tyrimo..

Resursas (RU) (ENG)

Reklama

0 minčių apie „Nesuprantu (nesuvokiu), kaip vertinti žmones žaidžiančius intelektualius žaidimus, nors vat UK mokslininkai įrodė, jog jie nepadeda "protingesniems" tapti“

 1. Klysti. Intelektualizacija skatina pasamones formavimasi. Ji – tiesiog kaip atsarga busimiems stresams ir protiniams uzdaviniams spresti. As padariau eksperimenta – kelis metus neuzsidmiau grynai jokia intelektualine veikla. Rezultatai liudni. Itelekrualine veikla tiesiog reikalinga smegenu funkcijai. Be jos smegenys, kaip cia pasakius, tiesiog iminksteja. O, pvz, suminstejus frontalinei daliai, kada prasideda skirtis dopaminas didrsniais kiekiais, reiskia, kad… Vien zo.

  1. sutinku

   jeigu būtų mokslinis pagrindinimas dėstant tokioje kryptyje – nebūtų abejonių, bet buvo atliktas tyrimas.. gi gana obejktyviai (bbc.co.uk dalyvavo); Būtent, žinodamas kas per bbc yra, ir “nesuvokiu“ šio tyrimo išviešinimo tikslo

   gal problema susiaurinta į žaidimus, o intelektualinis lavinimas ( bet koks ) visai kas kitkas

   man , asmeniškai, be naujos informacijos sudėtinga dieną pratempti; o bukėjimas – puikiai matomas ir suvokiamos priežastys (pats parašei)

   jeigu atvirai, mane domina “bbc.co.uk“ politika 🙂

 2. gal tie zaidimai logini mastyma lavina. Seniau buvau uzsikabinusi uz “sudoku“, tai kuo toliau tuo greiciau isspresdavau. Bet tai laikina, dabar paimciau ir vel galvociau valanda. Reikia nuolatinio, nepertraukiamo darbo su tokiais zaidimais. Is esmes, tai negali visi mastyti vienodai, matomai pagal asmeninius prioritetus smegenys galvoja, kas kam labiau rupi zaidumuose: galvoti, laimeti, atmestinai zaisti, tingeti, galvoti apie kitokius dalykus. Isijautes i tam tikra zaidima gali buti stipresnis uz kita, kuris neisijautes, bet tai nereiskia, kad jis nera protingas ar maziau mastantis. Ir aplamai, kaip apibudinti protinga zmogu, koks jis turetu buti? Vienas protingas darbe, bet prasigeres seimoje, kitas blogai mokosi, bet gerai zaidzia saskem. Kuris protingesnis?

 3. Galvoju, kad protingumas turetu sietis su zmogaus visuma, jei jau smegenys uz kuna atsakingos, tai nematuosim proto tik pagal mastyma. O kartais zmogus elgiasi ne taip kaip masto. Tai atsakingas uz tai kaip elgiesi visgi smegenys, bet nebutinai mastymas. O be to, kartais zmones masto neprotingai. O kartais tik neprotingiems tik taip atrodo. Istikruju tai geriau negalvoti apie tokius dalykus :D, tie eksperimentai daznai paskiau buna paneigti kitu PROTINGU mokslo guzu.

 4. Jo Renata, cia del alkoholio gerai pasake…prisiminiau viena intelektuala serba (inzinierius, profesorius, rasytojas)….Jis pareiske, jog visa gyvenima kasdien isgerdavo po buteli degtines, bet tai jam nesutrukde tapti profesoriumi….

 5. Mano nuomone zmones zaidzia ziadimus,nes jie taip ,,uzmusineja“ laika ir tai jiems suteikia daug malonumo:ar tai sachmatai,ar saskes ar ,,sudoku“…o ko Dievas neatseikejo-kazin ar is salies igysi?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s