Nuomonę(požiūrius, idealogijas, aplinką) galima keisti – bet gebėjimą skirti juodą nuo balto ne (moralė)

Nuomonę (požiūrius, idealogijas, aplinką) galima keisti – bet gebėjimą skirti juodą nuo balto ne (moralė)

Kiekvienam teks gyvenime pakeisti savo nuomonę daugelių klausimų, sužinant kokius nors niuansus iškreipiančius ankstesnius nusistatymus arba patyrus savo kailiu kiek kitokį laukiamą rezultatą.

Tai pastovus kaitaliojimas lydės visą likusį gyvenimą ir nebus gyvenime vienos tendencingos taisyklės, galinčios pagrįsti asmenį kaip teisingai vertinantį subjektą. Tuo metu atsiranda suvokimas posakio “.. klysti yra žmogiška..“.

Bet šiame gyvenime niekam nepavyks, kad ir kiek pastangų bus įdėta, nudažyti balta juodai arba atvirkščiai – gamtos dėsnių žmonės neperrašo ir neperrašys. Palikta galimybė tik nesilaikyti jų.

NB: Nakties nepavadinti diena, dienos naktimi. Pederastą neįvardinsi normaliu žmogumi, kaip ir manjaką žmogžudį nesulyginsi su pareigą vykdančiu karo lauke karinių pajėgų dalyviais.

Todėl , jeigu kada nors prireikia, žmonės tikrinami moralės suvokimo kriterijais, leidžiant įvertinti tam tikras situacijas ir identifikuoti subjekto galimybes analizuoti ir priimti teisingus sprendimus.

Reklama

0 minčių apie „Nuomonę(požiūrius, idealogijas, aplinką) galima keisti – bet gebėjimą skirti juodą nuo balto ne (moralė)“

  1. Labai gerai pasakei: “.. gamtos dėsnių žmonės neperrašo ir neperrašys. Palikta galimybė tik nesilaikyti jų.“

    Papildysiu, kad nors ir palikta ribota galimybė nesilaikyti kai kurių dėsnių, niekas neatšaukė atsakomybės už savo veiksmus. Aukščiausiasis Teisingumas egzistuoja. Jis nepalenkiamas ir nepaperkamas, atsakyti už savo poelgius anksčiau ar vėliau teks visiems be išimties.
    Vieni tiesiog klysta dėl tų dėsnių neišmanymo, kiti juos žino, bet tikisi kaip nors “praslysti“. Antriesiems nepavydžiu..

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s