Gaila, bet kas pajėgus Lietuvos teritoriją turėtų palikti savaiminiams procesams – 20 metų

Gaila, bet kas pajėgus Lietuvos teritoriją turėtų palikti savaiminiams procesams – 20 metų

Kodėl taip ilgai? Nes labai daug dykaduonių įsitvirtino Lietuvoje, kurie nepratę dirbti ir negerbia nei savęs, nei savo artimų, nei aplinkinių. Tai žmonės – užaugę dėka biurokratinio aparato, nepratę dirbti, susidurti su sunkumais , ir tuo labiau – juos spręsti.

"Durnių laivas dykumoje" (rašytojas V. Petkevičius)

Pagyvenę, priešpensijinio amžiaus žmonės – tiesiog tam tikros kartos, jau nebegalinčios ir neturinčios savyje ryžto eiti naujais keliais, nes ir taip didžioji dalis gyvenimo prabėgusi. Ir jie nėra pasiruošę palaikyti jokių permainų, nes pastarosios negarantuoja geresnės ateities negu yra dabartis.

Tą puikiai supranta senos nomenklatūros sistemos žmonės ir naudojasi tuo: bukindami šią  visuomenės dalį, nuolatos iškreipdami informaciją pasitelkiant primityviausius būdus seno žmogaus sąmonei išjudinti reikiama linkme.

Beviltiška, tiesiog beviltiška. Jų tarpe daug giminių, daug ryšių – saitų , neleidžiančių žengti priešingu keliu.

Po dvidešimties metų, ši  – dar gyva – tarkim visuomenė neišdrįs prieštarauti į Lietuvą atėjusiems naujiems vėjams, nes bus išvarginta sudėtingų gyvenimo sąlygų ir neberūpės “apskaičiavimas“ – rizikuoti ar ne. Tokia padėtis savaime pavers (šiuo metu aktyvią) ją pasyviąja stebėtoja ir dabartinio sovietmečio palikimas neteks pamato.

Bet tam reikia … dvidešimties metų .. kelionės … Ale, kaip žydams (toje legendoje) teks klajoti po dykumą, susivokti kas yra kas.. Taigi istorija – elementari istorija kartojasi.. Tereikia suvokti..

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s