Pagrindinė Lietuvos problema – korupcija(valdininkų). Stabdanti investicijas į šalį.

Pagrindinė Lietuvos problema – korupcija(valdininkų). Stabdanti investicijas į šalį.

konservatoria_nusikalteliaiRealiai, nėra jau taip ir blogai toje Lietuvoje, nes pakankamai išvystyta infrastruktūra, socialinė ir ekonominė sistema (likusi nuo Sovietmečio, tobulinta šešiasdešimt metų). Tos gamyklos, kurias pasisavino tam tikri asmenys, vis vien atlieka savo funkcijas ir gali kurti pridėtinę vertę. Esantys žemės resursai prie tam tikro valstybinio (rajoninio) valdymo būtų racionaliai naudojami bei apmokestinami papildomai mokesčiais. Švietimo sistema vis dar nėra iki galo sužlugdyta – dėka dar studijuojančio jaunimo, kurių tėvai nėra atbukę per šį trumpalaikį laikotarpį.

Pastatai miestuose yra gana geros kokybės, dauguma jų – teturi trisdešimties metų istoriją ir iki pilno eksploatacinio netinkamumo – 200 metų dar labai toli. Prie jų prijungtos įvairios komunikacijos – taip pat nereikalauja skubaus remonto ir didelių investicijų į renovaciją.

Kiek žinote, net daugelis asfaltuotų kelių(keliukų) vis dar geros būklės, o jais naudojasi ir pėstieji ir transporto priemonės.

Šalyje yra penki oro uostai (Klaipėda, Šiauliai, Vilnius, Kaunas) ir keli iš jų – puikios būklės, net pastoviai modernizuoti ir atitinka pasaulinius standartus.

Viskas gana gerai ir politinėje sistemoje, bei teisėsaugoje, nors nuolatos pabrėžiamos silpnos vietos. Ir viskas atsiremia į korupciją.

Korupcija – kaip pagrindinis veiksnys žlugdantis Lietuvą.

Pagrindinė priežastis visų rūpesčių esančių šalyje. Tai nėra žmonių mentalitetas, nėra Baltijos gyventojų įprotis – tai Sovietmečio išugdytas dykaduoniavimo sindromas dėl per gero gyvenimo.

Kuriuo pagrinde serga 90% procentų dabartinių valdininkų, kuriuos būtina atleisti ir daugiau nebepriimti į valstybinį darbą. Tai didžioji ateities esminė reforma, kurios negalima atidėlioti ir spėlioti jos prasmingumu.

Vienintelis kelias į ekonominę gerovę – karas korumpuotiems valdininkams, kurie savo buvimu griauna natūralios rinkos vystymąsi. Ir akcentuojami šioje negerovėje socialdemokratai(pseudo-komunistai) kartu su konservatoriais. Jie , šios politinės struktūros, korupcijos pradininkai ir jos tendencingi vystytojai – nedirbantys, neanalizuojantys ir negerbiantys paprastų žmonių.

Nemanau, jog yra prasmės kalbėti, kiek žalinga praktika duoti kyšį ir prie ko ji vedanti.

Rašiau sykį, jog baisiausia padėtis bus tada, kai konservatoriai ir socialdemokratai veiks išvien – vienų kitų netampydami po teismus. Pasidalindami mokesčių mokėtojų pinigus. Deja, taip ir atsitiko. Nors niekas netikėjo, jog tai įmanoma – dviem tariamai priešiškai organizacijoms.

Bet bendram švietimui

Nė vienas užsienio verslininkas nedrįs investuoti, jeigu verslo sprendimus gali įtakoti kokie nors “priedurniai“ iš vietinių savivaldybių ar kitų instancijų. Galimas reketas, siaurų interesų protegavimas, bandant išgauti naudą “nieko neveikiant“ – visa tai atbaido valstybės gerovę.

Bet kuriam investuotojui reikalingas teisinis stabilumas, o ekonominis stabilumas – antroje pozicijoje, nes jį galima sukurti efektingai bedirbant.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s