Policinė valstybė

Nenoriu kalbėti nesuprantama kalba, kurioje būtų gausi terminologija ir sujauktas paprastas bendravimas su žmogumi. Didesnis efektas – pajungus norą perteikti asmeninę nuomonę lengvai suvokiamu tekstu, nesivadovaujant kieno nors debatais.

Policinė valstybė

Susiklosčius kritinei padėčiai šalyje ir  tuo pačiu pasaulio mastu besiplečiančiai ekonominei krizei, visuomenės sluoksniai pagaliau išvydo tikrąjį veidą renkamos valdžios. Tai visiškas nesiskaitymas su paprastais piliečiais, atsiribojimas nuo jų sunkmečiu ir virtimas nepriklausoma antidemokratine valdymo struktūra – policinė valstybė.

Paskutinis ir pirmasis po nepriklausomybės tikras demokratinis mitingas , sausio 16 dieną , virto šių dienų korumpuoto politikos luomo ir policijos pajėgų švente. Kurios metu buvo naudojamas visas arsenalas turimų priemonių riaušėm malšinti ir tuo pačiu liekant neatsakingiems už savo priimamus veiksmus, kas parodė tolimesnėje analizėje klausinėjant jų vadovus bei politikų pritarimas šiems veiksmams, vadinant visus dalyvius – riaušininkais.

Prasidėjusios diskusijų laidos televizijų eteryje su vyriausybės vadovais bei jos atstovais ir politikos ekspertais politologais parodė, jog atsiradusi nuo sovietmečio arogancija ir atsainus požiūris į paprastą pilietį, neleidžia jiems prisipažinti esą klydę ir buvę akli visuomenėje kylančiom problemom. Bet konstatuoti atotrūkio faktą esančio tarp valdžios ir visuomenės, kaip esminio visų šių dienų problemų šaltinio, nesugebėta. Užtat prieita išvados, jog būtina skatinti didesnį ir savalaikį policijos įsikišimą į bet kokias ateities demonstracijas, nekritikuoti pastarųjų veiksmų ir uždrausti taikių piliečių planuojamus mitingus, jeigu jie kelia nors minimalią grėsmę politikos luomui ( piliečių gąsdinimas baudomis, leidimų neišdavimas piliečiams pareikšti pretenzijas , paviešinimas visuomenei riaušininkų nuotraukų kaip valstybės priešų).

korumpuoti valdininkai

Spalvos . Spekuliacija rinkoje, valdžiai paskendus korupcijoje

Iki šiol vykdoma politika privedė prie spekuliatyvios rinkos, kurioje bankų kreditavimo dominavimas sugebėjo sužlugdyti statybos sektorių, besivystančią pramonę kartu su smulkiuoju verslu, sukeliant nepataisomus padarinius ateinantiems keliems metams. Spekuliacija kainomis nekilnojamam turte – ypatingai statybos rinkoje, beatodairiškai vykdant tariamus „investicinius projektus“, tikslingai nukreipė visas ūkio šakas į neracionalią kainų didinimo vagą. Pastarasis reiškinys įgavo kainų muilo burbulo pavadinimą ir iki šiol tebesitęsia atsispindėdamas prekybos centrų lentynose, kai Lietuvoje nebeįmanoma paaiškinti kodėl Lietuvoje maisto, pramonės ir kitokios prekės brangiausios visoje Europos Sąjungoje. Kartais net viršijant triskart tas pačias prekių rūšis pačios Didžiosios Britanijos.

Ir tai maisto sektorius – pats aktualiausias visuomenei, kurios vidutinis užirbamas darbo pajamų vidurkis tesiekia vieną tūkstantį litų į rankas – vokelyje arba po mokesčių (nors valdžios sektorius bando klaidinti visuomenę, rodant vidurkį 1800 litų iki mokesčių , tai yra apie 1300 litų į rankas po mokesčių. Minimumas 800 litų prieš mokesčių nuskaitymą arba 600 litų  po jų – mažiausias ES).

Koks akivaizdus gero gyvenimo skirtumas ES

Palyginimui, paėmus emigravusių lietuvių į Angliją, minimalūs atlyginimai – tai minimalus mėnesinis darbo užmokestis apie 2800 litų po mokesčių. Skaičiuojame 2800/600= 4,6 karto.
Skirtumas beveik 5 kartus, esant svaro kursui 3,8 lito už 1 svarą.

Reklama

Viena mintis apie „Policinė valstybė“

  1. Ne, Lietuva ne policinė valstybė.
    Gyvenimo lygis prastesnis už Didžiosios Britanijos, neneigsiu. Tačiau ir piliečių sąmoningumo lygis skiriasi. Išdurinėti reiklius piliečius Jungtinėj Karalystėj būtų politinė savižudybė. Lietuvoje skirtumas tarp politikų ir piliečių yra tik institucinis (vieni sėdi valdžios postuose, kiti dirba savo darbus), tačiau jokiu būdu ne kultūrinis. Įstatymai visiems vienodi, tačiau vieni perka kontrabandą, nusukinėja mokesčius, pilasi žymėtą dyzelį, kiti nusisavina sklypus prie ežerų, prastuminėja jų rėmėjams palankius įstatymus. Kuo aukščiau pasieki, tuo didesnis korupcijos mąstas. Tačiau esmė ta pati.

    Pastebėjimas dėl atlyginimų. Lietuvoje ne tik jie mažiausi ES (na gal Bulgarijoj, Latvijoj ir Rumunijoj dar mažesni), tačiau ir darbo našumas yra vienas iš mažiausių. Na, ir politikai nereguliuoja kiek privačios bendrovės moka savo darbuotojams. Kaip, beje ir ES.

    Taip, vasario 16 buvo mitingas. Tas, kurį rengė profsąjungos. Kai Paleckis gaują atskalūnų nusivedė Seimui langų daužyt mitingas baigėsi. Kokie jausmai turėtų užlieti policininkus virš jų galvų pradėjus skraidyti plytgaliams? Po galais. Juk tai viešosios tvarkos pažeidimas, valstybės nuosavybės niokojimas. Ta minia buvo grėsmė pareigūnams. Jie panaudojo dujas. Nustūmė riaušininkus nuo Seimo rūmų. Tai visiškai pateisinama. Nes TURTO GADINIMAS – tai ne demokratiškas protestas, tai tiesiog NUSIKALTIMAS.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s